Resultatlista 2019-05-04

    MÄN KULA      
1 Jeffrey Ige -83 Spårvägens FK 14,18
2 Bengt Petersson Spårvägen 13,83
3 Thobias Thorwid -91 AIK Friidrott 8,47

    MÄN DISKUS      
1 Thobias Thorwid -91 AIK Friidrott 25,10

    MÄN SLÄGGA      
1 Thobias Thorwid -91 AIK Friidrott 28,85
2 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF DNS

    MÄN SPJUT      
1 Thobias Thorwid -91 AIK Friidrott 25,42
2 Stellan Back -75 Turebergs FK DNS
3 Kamil Kaminski -96 Hässelby SK DNS

    P19 DISKUS 1,75      
1 Sebastian Löschner -00 Spårvägen 47,60
2 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS 46,40

    P19 SLÄGGA 6,0      
1 Simon Bjärlöf Segerlind -00 Eksjö Södra IK 48,16

    P19 SPJUT      
1 Carl Widenholm -00 Hellas FK 61.23 MR
2 Otto Sundell Söderhams IF 55.22

    P17 KULA 5,0      
1 Caspar Larsson -02 Huddinge AIS 13,64
2 Elias Lind -03 Hässelby SK 12,70
3 Mert Affan -02 Mälarhöjdens IK 10,17
4 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK 10,13
5 Benjamin Bodin -02 IF Triangeln 10,10
6 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 9,48
7 Martin Sundberg -03 Hammarby IF DNS
8 Johannes Jansson -02 Östhammar DNS
9 Gabriel Axelsson -02 Uppsala IF DNS

    P17 DISKUS 1,5      
1 Caspar Larsson -02 Huddinge AIS 39,25
2 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 38,65
3 Elias Lind -03 Hässelby SK 38,10
4 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK 35,42
5 Mert Affan -02 Mälarhöjdens IK 31,25
6 Gabriel Axelsson -02 Uppsala IF 30,77
7 Benjamin Bodin -02 IF Triangeln 25,03
8 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 23,34
9 Johannes Jansson -02 Östhammar DNS

    P17 SLÄGGA 5,0      
1 Elias Lind -03 Hässelby SK 37,09
2 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 34,73
3 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 32,81
4 Alexander Lindefalk -03 Hammarby IF DNS

    P17 SPJUT 700      
1 Gabriel Axelsson -02 Uppsala IF 39,89
2 Martin Sundberg -03 Hammarby IF 38,82
3 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 36,16
4 Elias Lind -03 Hässelby SK 32,89
5 Teodor Borgius -03 Hammarby IF DNS

    P15 KULA 4,0      
1 Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 15,74
2 Elias Boman -04 Hässelby SK 11,53
3 Kalle Aldskogius -04 Hammarby IF 10,20
4 Winston Marklund -04 Hammarby IF 7,79
5 Linus Jonsson -04 Hässelby SK DNS
6 David Axelsson -04 Uppsala IF DNS
7 David Höglund -04 Huddinge AIS DNS

    P15 DISKUS 1,0      
1 Kalle Aldskogius -04 Hammarby IF 39,40
2 Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 37,29
3 David Axelsson -04 Uppsala IF 29,57
4 Elias Boman -04 Hässelby SK 28,88
5 David Höglund -04 Huddinge AIS 23,55
6 Linus Jonsson -04 Hässelby SK DNS

    P15 SLÄGGA 4,0      
1 Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 45,27
2 David Axelsson -04 Uppsala IF 35,10
3 David Höglund -04 Huddinge AIS 32,14
4 Elias Boman -04 Hässelby SK 28,33

    P15 SPJUT 600      
1 Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 49.09
2 David Hägglund -04 Huddinge AIS 36.10
3 Kalle Aldskogius -04 Hammarby IF 36.02
4 David Axelsson -04 Uppsala IF 35.72
5 Ludde Wallén -04 Bromma IF 34.08
6 Jacob Vestman -04 Huddinge AIS 29.81
7 Elias Boman -04 Hässelby SK 28.69
8 Linus Jonsson -04 Hässelby SK DNS

    P14 KULA 4,0      
1 Erik Ilison -05 Hammarby IF 11,01
2 Niklas Lundahl -05 Väsby IK Friidrott 10,42
3 Christoffer Bergkvist -05 Hanvikens SK 9,88
4 Olle Skymme -05 Hässelby SK 9,70
5 Erik Taxell -05 Hässelby SK 9,24
6 Jonathan Hurtig-05 Hanvikens SK 9,21
7 Rome Löuke -05 Hammarby IF 7,46
8 Vidar Lind -05 Hässelby SK 7,22
9 Adam Torbjörnsson -05 Hammarby IF 6,22
10 Lukas Svensson -05 Väsby 5,99

    P14 DISKUS 1,0      
1 Victor Tärnström -05 Danderyds SK 35,99
2 Niklas Lundahl -05 Väsby IK Friidrott 35,34
3 Erik Taxell -05 Hässelby SK 30,48
4 Erik Ilison -05 Hammarby IF 28,40
5 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 26,82
6 Lucas Tärnström -05 Danderyds SK 25,49
7 Marcus Julin -05 Hanvikens SK 23,66
8 Vidar Lind -05 Hässelby SK 20,01
9 Leo Håkansson -05 Hässelby SK 19,54
10 Teodor Nyman -05 Hanvikens SK 18,78
11 Rome Löuke -05 Hammarby IF 18,37
12 Christoffer Bergkvist -05 Hanvikens SK 18,10
13 Olle Skymme -05 Hässelby SK 17,88
14 Jonathan Hurtig-05 Hanvikens SK 17,78
15 Adam Torbjörnsson -05 Hammarby IF 16,88
16 Lukas Svensson -05 Väsby 0,00

    P14 SLÄGGA 4,0      
1 Niklas Lundahl -05 Väsby IK Friidrott 40,08
2 Olle Skymme -05 Hässelby SK 26,69
3 Christoffer Bergkvist -05 Hanvikens SK 25,60
4 Vidar Lind -05 Hässelby SK 24,57
5 Jonathan Hurtig-05 Hanvikens SK 23,56
6 Erik Ilison -05 Hammarby IF 22,87
7 Leo Håkansson -05 Hässelby SK 15,12
8 Teodor Nyman -05 Hanvikens SK 14,53
9 Rome Löuke -05 Hammarby IF 14,47
10 Lukas Svensson -05 Väsby 14,22
11 Adam Torbjörnsson -05 Hammarby IF 13,49

    P14 SPJUT 600      
1 Leon Bodén -05 Motala AIF 42,68
2 Niklas Lundahl -05 Väsby IK Friidrott 40,88
3 Erik Ilison -05 Hammarby IF 38,05
4 Erik Taxell -05 Hässelby SK 32,58
5 Christoffer Bergkvist -05 Hanvikens SK 28,61
6 Marcus Julin -05 Hanvikens SK 26,08
7 Jonathan Hurtig-05 Hanvikens SK 24,27
8 Lukas Svensson -05 Väsby 22,89
9 Leo Håkansson -05 Hässelby SK 21,62
10 Rome Löuke -05 Hammarby IF 20,83
11 Anton Hellstrand Helleberg -05 IFK Lidingö 18,16
12 Teodor Nyman -05 Hanvikens SK X
13 Olle Skymme -05 Hässelby SK DNS

    P13 KULA 3,0      
1 Mattias Nilsson -06 Hanvikens SK 9,51
2 Ludvig Fredman -06 IFK Märsta 9,50
3 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne DNS
4 Daniel Opdahl -06 Turebergs FK DNS

    P13 DISKUS 0,6      
1 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne 30,35
2 Mattias Nilsson -06 Hanvikens SK 27,50
3 Ludvig Fredman -06 IFK Märsta 27,14
4 Daniel Opdahl -06 Turebergs FK DNS

    P13 SLÄGGA 3,0      
1 Ludvig Fredman -06 IFK Märsta 32,68
2 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne 32,55
3 Mattias Nilsson -06 Hanvikens SK 21,80
4 Daniel Opdahl -06 Turebergs FK DNS

    P13 SPJUT 400      
1 Mattias Nilsson -06 Hanvikens SK 33,12
2 Henrik Avebäck -06 Hellas FK 23,30
3 Neo Jansson -06 Råby-Rekarne DNS
4 Daniel Opdahl -06 Turebergs FK DNS

    P12 KULA 3,0      
1 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 7,92
2 Rasmus Lundahl -07 Väsby IK Friidrott 7,63
3 Irving Lind -07 Hässelby SK 7,58
4 Victor Gill -07 Hanvikens SK 7,06
5 Simon Lindström -07 Turebergs FK 6,92
6 Timmy Bergkvist -07 Hanvikens SK 6,01
7 Fredrik Jansson -07 IF Göta Karlstad 5,06

    P12 DISKUS 0,6      
1 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 26,29
2 Simon Lindström -07 Turebergs FK 24,03
3 Victor Gil -07 Hanvikens SK 18,72
4 Irving Lind -07 Hässelby SK 17,81
5 Timmy Berkvist -07 Hanvikens SK 16,82
6 Fredrik Jansson -07 IF Göta Karlstad 15,67

    P12 SLÄGGA 3,0      
1 Rasmus Lundahl -07 Väsby IK Friidrott 24,71
2 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 16,78
3 Irving Lind -07 Hässelby SK 15,00
4 Simon Lindström -07 Turebergs FK 14,14
5 Jacob Nilsson Diehl -07 Vallentuna FK 12,45
6 Fredrik Jansson -07 IF Göta Karlstad 12,21
7 Timmy Bergkvist -07 Hanvikens SK 11,52

    P12 SPJUT 400      
1 Rasmus Lundahl -07 Väsby IK Friidrott 28,70
2 Ludvig Ellgren -07 Turebergs FK 22,41
3 Simon Lindström -07 Turebergs FK 22,40
4 Irving Lind -07 Hässelby SK 19,84
5 Victor Gill -07 Hanvikens SK 18,03
6 Jacob Nilsson Diehl -07 Vallentuna FK 15,48
7 Fredrik Jansson -07 IF Göta Karlstad 9,55

    P11 KULA 2,0      
1 Ricky Wahlbeerg -08 Österhaninge IF 10,91 MR
2 Edvin Mattsson -08 Kalmar SK 8,55
3 Edwin Larrifa Taxell -08 Hässelby SK 8,51
4 Wilmer Davidgård -08 Bromma IF 7,96
5 Moltas Wendel -08 Uppsala IF 7,38
6 Vincent Daza -08 Bromma IF 7,03
7 André Siljeholm -08 Mälarhöjdens IK 6,23
8 Theodor Dauner -08 Mälarhöjdens IK 5,83

    P11 DISKUS 0,6      
1 Ricky Wahlbeerg -08 Österhaninge IF 25,46
2 Edvin Mattsson -08 Kalmar SK 24,01
3 Edwin Larrifa Taxell -08 Hässelby SK 21,87
4 Jakob Melén -08 Mälarhöjdens IK 15,88
5 Viktor Melén -08 Mälarhöjdens IK 14,02
6 André Siljeholm -08 Mälarhöjdens IK 12,79
7 Theodor Dauner -08 Mälarhöjdens IK 11,39
8 Joel Jansson -08 Östhammar DNS
9 Wilmer Davidgård -08 Bromma IF DNS

    P11 SLÄGGA 2,0      
1 Edwin Larrifa Taxell -08 Hässelby SK 20,61
2 Edvin Mattsson -08 Kalmar SK 18,51
3 Viktor Melén -08 Mälarhöjdens IK 15,96
4 André Siljeholm -08 Mälarhöjdens IK 15,40
5 Jakob Melén -08 Mälarhöjdens IK 14,10
6 Theodor Dauner -08 Mälarhöjdens IK 12,59
7 Joel Jansson -08 Östhammar DNS

    P11 SPJUT 400      
1 Edwin Larrifa Taxell -08 Hässelby SK 24,71
2 André Siljeholm -08 Mälarhöjdens IK 20,08
3 Edvin Mattsson -08 Kalmar SK 17,90
4 Viktor Melén -08 Mälarhöjdens IK 16,97
5 Jakob Melén -08 Mälarhöjdens IK 13,66
6 Theodor Dauner -08 Mälarhöjdens IK 13,34
7 Wilmer Davidgård -08 Bromma IF DNS

    KVINNOR KULA 4,0      
1 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 12,08
2 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 11,88
3 Lovisa Östervall -97 Upsala IF 10,82

    KVINNOR DISKUS 1,0      
1 Heidi Schmidt -93 Spårvägen 43,37
2 Sara Forssell -00 Motala AIF 35,58
3 Josefine Andersson -01 IFK Kristinehamn 21,88

    KVINNOR SLÄGGA 4,0      
1 Michaela Norrbelius -97 Gefle IF Friidrott 52.89
2 Sara Forsell -00 Motala AIF 50.84
3 Caroline Wallin -94 Spårvägen 40.89
4 Embla Wihk -02 Hammarby IF 39.50
5 Josefine Andersson -01 IFK Kristinehamn 37.58
6 Linn Harrysson -03 Hammarby IF 36,48
7 Rebecka Hallert -96 Spårvägen DNS
8 Jonna Geiryd -00 Spårvägen DNS

    KVINNOR SPJUT 600      
1 Lovisa Östervall -97 Upsala IF 35,48
2 Emelie Eklund -01 Nyköping BIS 34,80
3 Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 31,26
4 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 30,29

    F17 KULA 3,0      
1 Hannah Hilding -02 Spårvägen 12,97
2 Linn Gabriell Gustafsson -03 Råby-Rekarne 11,69
3 Linn Harrysson -03 Hammarby IF 10,52
4 Embla Wihk -02 Hammarby IF 10,23
5 Sofia Boman -02 Hässelby SK 9,82
6 Natalie Persson -03 Katrineholm SK Friidrott 9,79
7 Ella Nilsson -03 Hanvikens SK 9,14
8 Emelie Malmborg -03 Hässelby SK 8,88
9 Ida Åhlander -03 Hanvikens SK 7,25

    F17 DISKUS 1,0      
1 Hannah Hilding -02 Spårvägen 35,67
2 Linn Gabriell Gustafsson -03 Råby-Rekarne 29,63
3 Embla Wihk -02 Hammarby IF 29,09
4 Wilja Wickert -02 Hässelby SK 26,60
5 Sofia Boman -02 Hässelby SK 26,24
6 Natalie Persson -03 Katrineholm SK Friidrott 25,75
7 Emelie Malmborg -03 Hässelby SK 24,70
8 Linn Gellar -03 Nyköping BIS 23,94
9 Alice Lind -03 Hanvikens SK 20,51
10 Ida Åhlander -03 Hanvikens SK 20,27
11 Ella Nilsson -03 Hanvikens SK 20,10

    F17 SLÄGGA 4,0      
1 Embla Wihk -02 Hammarby IF 47.19
2 Hannah Hilding -02 Spårvägen 45.88
3 Sofia Boman -02 Hässelby SK 40.58
4 Linn Harrysson -03 Hammarby IF 40.39
5 Wilja Wickert -02 Hässelby SK 35.18
6 Ella Nilsson -03 Hanvikens SK 34.51
7 Emelie Malmborg -03 Hässelby SK 31.76
8 Natalie Persson -03 Katrineholm SK Friidrott 26.92

    F17 SPJUT 500      
1 Hannah Hilding -02 Spårvägen 35,33
2 Sofia Boman -02 Hässelby SK 31,54
3 Linn Gellar -03 Nyköping BIS 24,10
4 Ella Nilsson -03 Hanvikens SK X

    F15 KULA 3,0      
1 Frida Krantz -04 Hammarby IF 10,32
2 Ebba Lind -04 Hanvikens SK 10,04
3 Maja Martinsson -04 Huddinge AIS 8,05
4 Linnéa Hilding -04 Spårvägen 8,04
5 Emma Hallencreutz -04 Hammarby IF 7,80
6 Jennie Gregestam -04 Huddinge AIS 7,68
7 Simone Adolfsson -04 Huddinge AIS 7,50
8 Filippa Gil -04 Hanvikens SK 7,18
9 Saga Svennersjö -04 Huddinge AIS DNS
10 Hedda Lundström -04 Huddinge AIS DNS
11 Saga Berg -04 Östhammar Friidrott DNS

    F15 DISKUS 0,75      
1 Ebba Lind -04 Hanvikens SK 27,51 26,78
2 Jennie Gregestam -04 Huddinge AIS 27,51 24,70
3 Linnéa Hilding -04 Spårvägen 26,17
4 Frida Krantz -04 Hammarby IF 25,56
5 Mette Brands -04 Hellas FK 24,01
6 Maja Martinsson Huddinge AIS 21,48
7 Filippa Gil -04 Hanvikens SK 21,00
8 Vilda Dahllöf -04 Hellas FK 20,78
9 Emma Hallencreutz -04 Hammarby IF 17,87
10 Hedda Lundström -04 Huddinge AIS DNS

    F15 SLÄGGA 3,0      
1 Ebba Lind -04 Hanvikens SK 46,22
2 Alva Enblad -04 Hammarby IF 37,82
3 Maja Martinsson -04 Huddinge AIS 33,86
4 Linnéa Hilding -04 Spårvägen 33,73
5 Jennie Gregestam -04 Huddinge AIS 33,69
6 Simone Adolfsson -04 Huddinge AIS 21,76
7 Vilda Dahllöf -04 Hellas FK 18,91
8 Mette Brands -04 Hellas FK 18,40
9 Saga Svennersjö -04 Huddinge AIS DNS
10 Hedda Lundström -04 Huddinge AIS DNS
11 Saga Berg -04 Östhammar Friidrott DNS

    F15 SPJUT 500      
1 Frida Krantz -04 Hammarby IF 25,76
2 Alva Enblad -04 Hammarby IF 23,87
3 Vilda Dahllöf -04 Hellas FK 23,34
4 Ebba Lind -04 Hanvikens SK 18,53
5 Mette Brands -04 Hellas FK 16,90
6 Jennie Gregestam -04 Huddinge AIS 15,98
7 Filippa Gil -04 Hanvikens SK 15,63
8 Linnéa Hilding -04 Spårvägen DNS
9 Hedda Lundström -04 Huddinge AIS DNS
10 Saga Berg -04 Östhammar Friidrott DNS

    F14 KULA 3,0      
1 Ninni Dahlfors -05 IF Triangeln 9,68
2 Smilla Eriksson -05 Alunda SK 8,96
3 Linnea Lindefalk -05 Hammarby IF 8,75
4 Olivia Ellgren -05 Turebergs FK 8,62
5 Linnea Blidborg Stenberg -05 Hammarby IF 8,39
6 Sofia Elleborn -05 IF Linnea Friidrott 8,29
7 Julia Samuelsson -05 Hässelby SK 7,99
8 Isabella Petäjistö -05 IF Triangeln 7,48
9 Alice Ivarsson -05 Hammarby IF 6,94
10 Irene Dahl -05 Huddinge AIS 6,15
11 Alice Ivarsson -05 Hammarby IF DNS

    F14 DISKUS 0,75      
1 Ninni Dahlfors -05 IF Triangeln 27,24
2 Julia Samuelsson -05 Hässelby SK 24,47
3 Olivia Ellgren -05 Turebergs FK 21,66
4 Smilla Eriksson -05 Alunda SK 21,60
5 Linnea Blidborg Stenberg -05 Hammarby IF 20,90
6 Irene Dahl -05 Huddinge AIS 18,90
7 Isabella Petäjistö -05 IF Triangeln 18,75
8 Sofia Elleborn -05 IF Linnea Friidrott 18,19
9 Alva Bergström -05 Hanvikens SK 13,20

    F14 SLÄGGA 3,0      
1 Norah Lind -05 Tyresö FK 40,97
2 Alvah Lind -05 Hammarby IF 39,27
3 Olivia Ellgren -05 Turebergs FK 32,45
4 Linnea Lindefalk -05 Hammarby IF 30,93
5 Julia Samuelsson -05 Hässelby SK 28,52
6 Smilla Eriksson -05 Alunda SK 28,34
7 Linnea Blidborg Stenberg -05 Hammarby IF 26,47
8 Ella Gustafsson -05 Hammarby IF 25,61
9 Sofia Elleborn -05 IF Linnea Friidrott 20,80
10 Alva Bergström -05 Hanvikens SK X
11 Alice Ivarsson -05 Hammarby IF DNS

    F14 SPJUT 500      
1 Julia Samuelsson -05 Hässelby SK 22,85
2 Linnea Blidborg Stenberg -05 Hammarby IF 22,49
3 Alice Ivarsson -05 Hammarby IF 21,19
4 Irene Dahl -05 Huddinge AIS 20,35
5 Ninni Dahlfors -05 IF Triangeln 19,71
6 Smilla Eriksson -05 Alunda SK 18,77
7 Isabella Petäjistö -05 IF Triangeln 17,05
8 Olivia Ellgren -05 Turebergs FK 16,87
9 Linnea Lindefalk -05 Hammarby IF 15,87
10 Alva Bergström -05 Hanvikens SK 13,55

    F13 KULA 2,0      
1 Hanna Gabriell Gustafsson -06 Råby-Rekarne 11,40
2 Elise Angsten -06 Uppsala IF 11,30
3 Felicia Persson -06 Katrineholm SK Friidrott 9,87
4 Irma Dahlbom -06 Huddinge AIS 9,62
5 Elsa Kjellström -06 Hässelby SK 9,22
6 Kajsa Berg -06 Östhammar Friidrott 8,55
7 Michelle Funck -06 Bromma IF 7,78
8 Ellen Mähler -06 SK Bore 7,77
9 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 7,58
10 Ella Andersson -06 Åkersberga Sportklubb 7,47
11 Elin Wahlberg -06 Åkersberga Sportklubb 6,52
12 Tova Erlandsson -06 Åkersberga Sportklubb 6,09
13 Tindra Törnestam -06 Spårvägen DNS
14 Alva Levin -06 Bromma IF DNS

    F13 DISKUS 0,6      
1 Elise Angsten -06 Uppsala IF 24,58
2 Ellen Mähler -06 SK Bore 24,04
3 Irma Dahlbom -06 Huddinge AIS 23,76
4 Agnes Isenberg Erlandson Bromma IF 19,12
5 Elin Wahlberg -06 Åkersberga Sportklubb 19,00
6 Ella Andersson -06 Åkersberga Sportklubb 18,95
7 Elsa Kjellström -06 Hässelby SK 18,68
8 Felicia Persson -06 Katrineholm SK Friidrott 18,23
9 Michelle Funck -06 Bromma IF 13,51
10 Tova Erlandsson -06 Åkersberga Sportklubb X
11 Alva Levin -06 Bromma IF DNS
12 Tindra Törnestam -07 Spårvägen DNS

    F13 SLÄGGA 2,0      
1 Hanna Gabrielli Gustafsson -06 Råby-Rekarne 41,13
2 Ellen Mähler -06 SK Bore 32,15
3 Kajsa Berg -06 Östhammar Friidrott 31,40
4 Elsa Kjellström -06 Hässelby SK 26,62
5 Irma Dahlbom -06 Huddinge AIS 26,22
6 Elise Angsten -06 Uppsala IF 24,74
7 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 20,52
8 Tova Erlandsson -06 Åkersberga Sportklubb 20,04
9 Ella Andersson -06 Åkersberga Sportklubb 19,28
10 Michelle Funck -06 Bromma IF 18,61
11 Alva Levin -06 Bromma IF DNS
12 Tindra Törnestam -06 Spårvägen DNS
13 Elin Wahlberg -06 Åkersberga Sportklubb DNS

    F13 SPJUT 400      
1 Alva Back -06 Turebergs FK 33,36
2 Ellen Mähler -06 SK Bore 29,66
3 Elsa Kjellström -06 Hässelby SK 22,17
4 Elise Angsten -06 Uppsala IF 20,08
5 Felicia Persson -06 Katrineholm SK Friidrott 19,88
6 Michelle Funck -06 Bromma IF 14,12
7 Kajsa Berg -06 Östhammar Friidrott 13,80
8 Tova Erlandsson -06 Åkersberga Sportklubb 11,60
9 Agnes Isenberg Erlandson -06 Bromma IF 10,96
10 Tindra Törnestam -06 Spårvägen DNS
11 Alva Levin -06 Bromma IF DNS
12 Elin Wahlberg -06 Åkersberga Sportklubb DNS

    F12 KULA 2,0      
1 Norah Hamberg -07 Bromma IF 7,65
2 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 7,44
3 Desirée Trolling -07 Hanvikens SK 5,95

    F12 DISKUS 0,6      
1 Norah Hamberg -07 Bromma IF 17,52
2 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 13,87
3 Desirée Trolling -07 Hanvikens SK 13,07

    F12 SLÄGGA 2,0      
1 Lovisa Kedeby -07 Bromma IF 22,55
2 Desirée Trolling -07 Hanvikens SK 18,66
3 Amanda Cederberg -07 Åkersberga Sportklubb 14,44
4 Norah Hamberg -07 Bromma IF DNS

    F12 SPJUT 400      
1 Norah Hamberg -07 Bromma IF 21,91
2 Amanda Cederberg -07 Åkersberga Sportklubb 15,51

    F11 KULA 2,0      
1 Ottilia Thorell -08 Eksjö Södra IK 7,45
2 Maja Andersson -08 Alunda SK 6,46
3 Sigrid Tvede-Jensen -08 Mälarhöjdens IK 5,42
4 Antonia van Uelft -08 Bromma IF 5,14
5 Clara Knutas -08 Mälarhöjdens IK 5,12

    F11 DISKUS 0,6      
1 Maja Andersson -09 Alunda SK 18,38
2 Ottilia Thorell -08 Eksjö Södra IK 16,38
3 Felicia Bjärlöf -08 Eksjö Södra IK 13,70
4 Judit Hagerfors -08 Mälarhöjdens IK 11,55
5 Antonia van Uelft -08 Bromma IF 9,87

    F11 SLÄGGA 2,0      
1 Felicia Bjärlöf -08 Eksjö Södra IK 22,03
2 Ottilia Thorell -08 Eksjö Södra IK 19,15
3 Maja Andersson -08 Alunda SK 15,88
4 Judit Hagerfors -08 Mälarhöjdens IK 12,75
5 Sigrid Tvede-Jensen -08 Mälarhöjdens IK 12,43
6 Clara Knutas -08 Mälarhöjdens IK 11,62

    F11 SPJUT 400      
1 Maja Andersson -08 Alunda SK 23,83 MR
2 Ottilia Thorell -08 Eksjö Södra IK 14,42
3 Felicia Bjärlöf -08 Eksjö Södra IK 13,40
4 Judit Hagerfors -08 Mälarhöjdens IK 11,89
5 Sigrid Tvede-Jensen -08 Mälarhöjdens IK 8,88
6 Clara Knutas -08 Mälarhöjdens IK 7,95

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram